Regulamin korzystania z aplikacji "Vinci Medicine" ważny od dnia 20 czerwca 2023 r.
Artykuł 1 Postanowienia ogólne.
- Regulamin określa warunki i zasady korzystania z Aplikacji, w tym warunki świadczenia
usług drogą elektroniczną w ramach Aplikacji.- Producentem Aplikacji jest Da Vinci Studio sp. z o.o. z siedzibą w (43-300) Bielsku-Białej przy ul. Okrzei 2, wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w BielskuBiałej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000788991, NIP: 5472213042, REGON: 383682474.
- Regulamin określa:
- rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną;
- warunki świadczenia usług drogą elektroniczną – w tym wymagania techniczne niezbędne do korzystania z Aplikacji;
- warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą
elektroniczną;- tryb postępowania reklamacyjnego;
- prawa i obowiązki Użytkowników;
- zasady odpowiedzialności Użytkowników Aplikacji.
- W ramach korzystania z Aplikacji dochodzi do świadczenia usługi drogą elektroniczną w rozumieniu Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Usługi są świadczone na zasadach określonych w Regulaminie oraz Ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a naruszenie przez Użytkownika postanowień Regulaminu powodować będzie skutki wynikające bezpośrednio z treści Regulaminu, Ustawy oraz innych powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
- Warunkiem korzystania przez Użytkowników z Aplikacji jest zawarcie Umowy o
świadczenie usług drogą elektroniczną na zasadach określonych w niniejszym
Regulaminie.- Regulamin oraz Polityka prywatności udostępniane są nieodpłatnie, przed zawarciem
Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, w sposób umożliwiający zapoznanie się z treścią tych dokumentów oraz ich zapisanie i odtworzenie. Regulamin jest dostępny na Stronie w dedykowanym w oknie vincimedicine.pl.- Informacje o Aplikacji dostępne są także dla zalogowanych Użytkowników, w Instrukcji Używania Aplikacji.
Artykuł 2 Definicje.
- Adres e-mail Producenta oznacza adres e-mail biuro@davinci-studio.eu służący do
komunikacji w związku ze świadczonymi Usługami.- Aplikacja oznacza aplikację mobilną, możliwą do pobrania za pośrednictwem Google Play i App Store, wyprodukowaną przez Da Vinci Studio sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej pod nazwą „Vinci Medicine”.
- Blokada oznacza czasowe ograniczenie dostępu Użytkownika do poszczególnych funkcjonalności Aplikacji. Blokada może zostać ustanowiona również na całości
funkcjonalności dostępnych w ramach Aplikacji w sytuacjach określonych w Regulaminie.- Dane osobowe oznaczają wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej ("osobie, której dane dotyczą"); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej.
- Deklaracja POZ Deklaracja wyboru świadczeniodawcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
- Incydent oznacza wszelkie wadliwe działanie lub pogorszenie właściwości lub działania, w tym błąd użytkowy Aplikacji, a także wszelkie nieprawidłowości w informacjach podanych przez Producenta oraz wszelkie działania niepożądane.
- Instrukcja Używania oznacza informację znajdującą się na stronie vincimedicine.pl zawierającą informacje konieczne do zidentyfikowania Aplikacji oraz Producenta, a także wszelkie informacje dotyczące zasad działania oraz używania Aplikacji istotne dla Użytkownika, Podmiotu Leczniczego i Profesjonalisty.
- Kodeks Cywilny Oznacza ustawę z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1360 z późn. zm.).
- Konto oznacza indywidualny i autoryzowany profil Użytkownika, w ramach którego Użytkownik korzysta z Aplikacji.
- NFZ Oznacza Narodowy Fundusz Zdrowia, którego organizacja i funkcjonowanie regulowane jest przez przepisy ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tj. Dz.U. 2004 nr 210 poz. 2135)
- Pełen zakres funkcjonalności Oznacza usługi świadczone przez Usługodawcę na rzecz Użytkownika w ramach Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną za pomocą Aplikacji obejmujące swym zakresem funkcjonalności z zakresu:
- usług świadczonych w ramach Podstawowego zakresu funkcjonalności;
- przekierowanie Użytkownika do następujących ścieżek postępowania:
- zawnioskowanie o umówienie wizyty szczepiennej,
- zawnioskowanie o umówienie wizyty, której celem będzie uzyskanie przez Użytkownika skierowania na badanie,
- zawnioskowanie o wystawienie skierowania do lekarza specjalisty,
- zawnioskowanie o wystawienie powtarzalnej recepty.
- Podmiot Leczniczy Oznacza podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych i wykonujący działalność leczniczą w rozumieniu art. 4 Ustawy o działalności leczniczej, który zawarł umowę współpracy z Usługodawcą na świadczenie usług skorelowanych z funkcjonalnościami Aplikacji. Podmiot Leczniczy świadczący na rzecz Użytkownika usługi wskazane w niniejszym Regulaminie, to podmiot, który dokonuje potwierdzenia tożsamości Użytkownika w celu weryfikacji Konta i umożliwienia świadczenia usług objętych Pełnym zakresem funkcjonalności.
- Podstawowy zakres funkcjonalności Oznacza usługi świadczone przez Usługodawcę na rzecz Użytkownika w ramach Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną za pomocą Aplikacji obejmujące funkcjonalności z zakresu:
- Wstępnej analizy objawów chorobowych Użytkownika,
- Wstępnej diagnozy stanu zdrowia Użytkownika,
- przekierowania Użytkownika do następujących ścieżek postępowania:
- uzyskanie Porady Przedmedycznej z możliwością umówienia teleporady bądź wizyty lekarskiej w wybranym, dostępnym terminie- w przypadku gdy stan Użytkownika jest stabilny i nie wymaga natychmiastowej konsultacji a występujące u Użytkownika objawy można uznać za lekkie;
- umówienie wizyty lekarskiej o charakterze pilnym w wybranej placówce służby zdrowia - w przypadku, gdy stan zdrowia Użytkownika wymaga natychmiastowej konsultacji;
- wskazania na konieczność powiadomienia służb ratunkowych za pomocą numeru alarmowego 112 - w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia życia użytkownika, z zastrzeżeniem, iż zakres funkcjonalności Aplikacji nie umożliwia bezpośredniego wybrania numeru alarmowego 112.
Podstawowy zakres funkcjonalności obejmuje również możliwość odwołania umówionych wizyt lekarskich, opracowanie wstępnej diagnozy dla lekarza przyjmującego Użytkownika w ramach wizyty lekarskiej oraz sporządzenie rekomendacji w zakresie badań jakie Użytkownik powinien wykonać przed wizytą lekarską, jeśli wynik Wstępnej analizy objawów chorobowych Użytkownika wykaże taką konieczność.
- Polityka prywatności oznacza Politykę prywatności dostępną pod adresem
vincimedicine.pl stanowiącą integralną część niniejszego Regulaminu.- Porada Przedmedyczna Oznacza opis zalecanych Użytkownikowi działań wyselekcjonowanych na podstawie Wstępnej analizy objawów chorobowych.
- Poważny incydent rozumie się przez to poważny incydent w rozumieniu art. 2 pkt 65 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG lub art. 2 pkt 68 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE.
- Prezes Urzędu rozumie się przez to Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Producent oznacza osobę fizyczną lub prawną, która wytwarza lub całkowicie odtwarza wyrób lub która zleca zaprojektowanie, wytworzenie lub całkowite odtworzenie wyrobu i oferuje ten wyrób pod własnym imieniem i nazwiskiem lub nazwą lub znakiem towarowym.
- Profesjonalista Oznacza lekarza wykonującego zawód w ramach działalności leczniczej jako praktykę lekarską, o której mowa w art. 5 Ustawy o działalności leczniczej, który w ramach Podmiotu Leczniczego zawarł umowę współpracy z Usługodawcą na świadczenie usług skorelowanych z funkcjonalnościami Aplikacji. Profesjonalista świadczący na rzecz Użytkownika usługi wskazane w niniejszym Regulaminie, to podmiot, który dokonuje potwierdzenia tożsamości Użytkownika w celu weryfikacji Konta i umożliwienia świadczenia usług objętych Pełnym zakresem funkcjonalności.
- Profil Oznacza indywidualny i autoryzowany profil Podmiotu Leczniczego lub Profesjonalisty, w ramach którego Podmiot leczniczy lub Profesjonalista korzysta z Aplikacji.
- Regulamin RODO oznacza niniejszy regulamin korzystania z Aplikacji. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia
dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).- Rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych oznacza Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia(WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.
- Siła Wyższa oznacza nadzwyczajne zdarzenie zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia lub skutecznego przeciwdziałania, obejmujące w szczególności zdarzenia takie jak: pożar, trzęsienie ziemi, powódź, epidemię, klęski żywiołowe, wojnę, strajki.
- Świadczenie usług drogą elektroniczną oznacza wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość), poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu Ustawy.
- System Medyczny oznacza system lub oprogramowanie służące do obsługi i zarządzania placówką Pomiotu Leczniczego lub Profesjonalisty oraz elektronicznego przechowywania dokumentacji medycznej.
- Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną oznacza umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną w zakresie korzystania z Aplikacji zawieraną pomiędzy
Usługodawcą a Użytkownikiem.- Urządzenie mobilne Oznacza urządzenie pozwalające na korzystanie z Aplikacji oraz usługi transmisji danych, w szczególności telefon komórkowy lub tablet działające w oparciu o systemy operacyjne Android lub iOS.
- Usługodawca oznacza Da Vinci Studio sp. z o.o. z siedzibą w (43-300) BielskuBiałej przy ul. Okrzei 2, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS
0000788991, NIP: 5472213042, REGON: 383682474, świadczącą usługi drogą elektroniczną w ramach Aplikacji.- Ustawa o działalności leczniczej Oznacza ustawę z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2022 poz. 663 ze zm.)
- Użytkownik Oznacza pełnoletnią osobę fizyczną korzystającą z Aplikacji w celu uzyskania informacji dotyczących realizacji Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną. W przypadku osoby małoletniej lub całkowicie ubezwłasnowolnionej za Użytkownika uznaje się przedstawiciela ustawowego tej osoby.
- Wstępna analiza objawów chorobowych Oznacza analizę objawów wskazanych w wywiadzie z Użytkownikiem przeprowadzonym przy pomocy formularza informacyjnego, w którym Użytkownik udziela informacji na temat obecnego stanu zdrowia oraz towarzyszących mu objawów chorobowych i stopnia ich nasilenia.
- Wstępna diagnoza stanu zdrowia Oznacza diagnozę stanu zdrowia Użytkownika dokonaną na podstawie Wstępnej analizy objawów chorobowych, kierowaną do lekarza przyjmującego Użytkownika w ramach wizyty lekarskiej umówionej przy pomocy Aplikacji.
Artkuł 3 Warunki techniczne korzystania z Aplikacji
- W celu korzystania z Aplikacji należy spełnić następujące warunki techniczne:
- Posiadać Urządzenie mobilne o wymaganych minimalnych parametrach technicznych
- Posiadać dostęp do sieci Internet.
- W celu zainstalowania Aplikacji na Urządzeniu mobilnym, należy pobrać Aplikację z serwera Google z pośrednictwem stron sklepu internetowego Google Play lub IOS. Pobranie Aplikacji może wymagać skorzystania z przeglądarki internetowej oraz aplikacji Google Play lub App Store.
- Użytkownik może zainstalować Aplikację na urządzeniu mobilnym postępując zgodnie ze wskazówkami i instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Urządzenia mobilnego w trakcie instalacji.
- Do prawidłowego zainstalowania i działania Aplikacji niezbędne jest połączenie internetowe. Usługodawca zastrzega, iż nie jest on dostawcą usług transmisji danych. Koszt transmisji danych wymaganych do pobrania, instalacji, uruchomienia i korzystania z Aplikacji Użytkownik pokrywa we własnym zakresie na podstawie umów zawartych z operatorami telekomunikacyjnymi lub innymi dostawcami połączenia internetowego.
Artykuł 4 Zasady korzystania z Aplikacji przez Użytkownika
- Procedura uzyskania dostępu Użytkownika do Aplikacji obejmuje:
- Podanie adresu e-mail Użytkownika,
- Podanie hasła,
- Zaakceptowanie Regulaminu,
- Złożenie oświadczenia o zapoznaniu z Polityką Prywatności,
- Dokonanie autoryzacji danych.
- Autoryzacja, o której mowa w ust. 1 lit. e) powyżej, odbywa się poprzez dostarczenie przez Usługodawcę na wskazany przez Użytkownika adres email zaproszenia do autoryzacji Konta. W celu uzyskania dostępu do Konta Użytkownik jest zobowiązany do aktywowania linku wskazanego w zaproszeniu do autoryzacji Konta.
- Usługi dostępne w ramach Aplikacji obejmują:
- Podstawowy zakres funkcjonalności,
- Pełny zakres funkcjonalności.
- W celu korzystania z Podstawowego zakresu funkcjonalności Aplikacji, niezbędne jest uzupełnienie przez Użytkownika formularza danych osobowych, w którym należy podać dane osobowe tj. imię i nazwisko, numer PESEL, datę urodzenia, numer telefonu, płeć oraz dane adresowe Użytkownika.
- W celu korzystania z Pełnego zakresu funkcjonalności Aplikacji niezbędne jest dokonanie przez Użytkownika weryfikacji Konta podczas osobistej wizyty w placówce służby zdrowia.
- Zarówno Podstawowy zakres funkcjonalności, jak i Pełny zakres funkcjonalności umożliwia Użytkownikowi wybór następujących typów wizyty lekarskiej:
- Wizyta lekarska w ramach ubezpieczenia NFZ,
- Prywatna wizyta lekarska.
- W przypadku wyboru przez Użytkownika wizyty lekarskiej w ramach ubezpieczenia NFZ, niezbędne jest złożenie przez Użytkownika Deklaracji POZ przed odbyciem wizyty lekarskiej.
- Aplikacja umożliwia Użytkownikowi złożenie Deklaracji POZ w ramach dostępnych w niej funkcjonalności. Przekierowanie do panelu składania Deklaracji POZ następuje w panelu profilu Użytkownika oraz bezpośrednio po wyborze przez Użytkownika typu wizyty lekarskiej w ramach ubezpieczenia NFZ, w przypadku gdy Użytkownik nie ma złożonej Deklaracji POZ w placówce służby zdrowia, w której Użytkownik wnioskuje o wizytę lekarską.
- Użytkownik ma prawo do zamieszczania w Aplikacji plików związanych z Podstawowym zakresem funkcjonalności i Pełnym zakresem funkcjonalności Aplikacji. Funkcjonalność pozwalająca na dodanie plików przez Użytkownika jest dostępna na etapie umawiania teleporady bądź wizyty lekarskiej. Po zamieszczeniu plików w Aplikacji Użytkownik traci możliwość podglądu treści zamieszczonych plików oraz nie ma możliwości ich usunięcia z infrastruktury Aplikacji.
- Pliki zamieszczane na Koncie przez Użytkownika mogą dotyczyć wyłącznie danych, do których Użytkownik jest uprawniony.
- Użytkownik w szczególności ma zakaz zamieszczania i przechowywania plików, do których nie posiada tytułu prawnego lub które są zakazane przez prawo. Usługodawca ma prawo żądać, a Użytkownik ma niezwłocznie obowiązek usunięcia tych danych, nie
później jednak niż w terminie 7 dni od dnia żądania. Użytkownik ponosi wobec osób trzecich pełną odpowiedzialność za naruszenia ww. zakazów.- Użytkownik nie ma prawa do wykorzystywania Aplikacji w celach niezwiązanych z funkcjami Aplikacji, sprzecznych z prawem lub zasadami współżycia społecznego lub naruszających prawa osób trzecich.
Artykuł 5 Zawarcie, odstąpienie i rozwiązanie Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną
- Do zawarcia z Usługodawcą Umowy o świadczenie usług droga elektroniczną dochodzi z chwilą potwierdzenia przez Użytkownika chęci zarejestrowania Konta Użytkownika w Aplikacji poprzez kliknięcie kończącego proces rejestracji przycisku „Załóż konto”.
- Zawarcie Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wszystkie warunki niniejszego Regulaminu bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń w tym zakresie.
- Użytkownik z chwilą zawarcia Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną zobowiązuje się do przestrzegania Regulaminu oraz podawania w ramach korzystania funkcjonalności Aplikacji prawdziwych danych zgodnych ze stanem rzeczywistym.
- Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną zostaje zawarta na czas nieokreślony i jest regulowana niniejszym Regulaminem.
- Usługodawca zapewnia Użytkownikom dostęp do własnych danych osobowych i umożliwia ich poprawienie i uzupełnienie.
- W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do autentyczności wprowadzonych przez Użytkownika danych, Usługodawca zastrzega, iż może żądać przedstawienia stosownych dokumentów potwierdzających te dane.
- Niedopuszczalne jest posiadanie przez jednego Użytkownika więcej niż jednego Konta.
- Niedopuszczalne jest udostępnianie przez Użytkownika swojego Konta osobom trzecim.
- Niedopuszczalne jest korzystanie z Konta Użytkownika przez osoby trzecie.
- Użytkownik może w dowolnym czasie rozwiązać Umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną poprzez usuniecie Konta z Aplikacji.
- Użytkownik będący konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego może odstąpić od Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w terminie 14 (słownie: czternastu) dni od dnia zawarcia Umowy bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oświadczenia Usługodawcy droga elektroniczną na Adres email Producenta. W przypadku odstąpienia przez Użytkownika od Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, Usługodawca niezwłocznie dokona dezaktywacji dostępu Użytkownika do Aplikacji.
- W przypadku odstąpienia przez Użytkownika od Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną o którym mowa w ust. 11 powyżej, Usługodawca niezwłocznie potwierdzi Użytkownikowi otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy o świadczenie usług
drogą elektroniczną.- Usługodawca zastrzega sobie prawo do rozwiązania Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną ze skutkiem natychmiastowym poprzez skasowanie Konta Użytkownik, w przypadku zaistnienia następujących okoliczności:
- Użytkownik korzysta z Aplikacji w sposób niezgodny z prawem; Regulaminem bądź godzi swym działaniem w wizerunek Aplikacji;
- Dwukrotnego nałożenia na Konto Użytkownika Blokady;
- W przypadku braku akceptacji zmian Regulaminu.
Artykuł 6 Odpowiedzialność stron Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną
- Użytkownik jest odpowiedzialny za zachowanie poufności swojego hasła do Konta. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za nieuprawniony dostęp do Konta na skutek uzyskania dostępu do hasła przez nieuprawnione osoby trzecie.
- W przypadku powzięcia przez Użytkownika obawy w zakresie możliwości ujawnienia hasła osoba trzecim, Użytkownik jest zobowiązany do niezwłocznej zmiany hasła, poprzez skorzystanie z funkcjonalności Aplikacji.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę informacji umieszczonych w Aplikacji przez Użytkownika, Pomiot Leczniczy oraz Profesjonalistę. Usługodawca nie ponosi także odpowiedzialności za roszczenia Użytkowników, Pomiotów Leczniczych,
Profesjonalistów oraz osób trzecich, których prawa i uzasadnione interesy zostały naruszone przez te informacje.- Użytkownik, Podmiot Leczniczy oraz Profesjonalista ponoszą pełną odpowiedzialność za złamanie prawa bądź szkodę wywołaną ich działaniami w Aplikacji, w szczególności podaniem nieprawdziwych danych, ujawnieniem tajemnicy zawodowej, innej informacji poufnej lub tajemnicy przedsiębiorstwa, naruszeniem dóbr osobistych lub praw autorskich oraz praw pokrewnych.
- Usługodawca oświadcza, iż podejmie wszelkie starania celem zapewnienia stałego i nieprzerwanego funkcjonowania Aplikacji. Równocześnie Usługodawca zastrzega, iż możliwe są przerwy w funkcjonowaniu Aplikacji spowodowane czynnikami niezależnymi od Usługodawcy, w tym w szczególności problemami technicznymi, jak również niedostępnością Systemów Medycznych Podmiotów leczniczych oraz Profesjonalistów lub niespełnieniem warunków technicznych korzystania z Aplikacji, o których mowa w art. 3 niniejszego Regulaminu, w tym brakiem dostępu do usług transmisji danych.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania czasowych przerw w funkcjonowaniu Aplikacji w celu dokonania konserwacji, usunięcia zakłóceń lub zmian systemu operacyjnego.
- Usługodawca nie odpowiada za wady fizyczne i prawne oraz należytą jakość usług oferowanych Użytkownikom przez Podmioty Lecznicze oraz Profesjonalistów za pośrednictwem Aplikacji.
- Usługodawca nie odpowiada za brak realizacji świadczeń z przyczyn leżących po stronie Użytkownika, Pomiotu Leczniczego lub Profesjonalisty, jak również brak możliwości realizacji świadczeń wynikający z Siły Wyższej.
- Usługodawca oświadcza, iż wynik Wstępnej analizy objawów chorobowych, wynik Wstępnej diagnozy stanu zdrowia Użytkownika oraz treść Porady Przedmedycznej nie stanowią porady, konsultacji ani diagnozy medycznej, a jedynie rekomendacje w zakresie dalszego postępowania Użytkownika. W konsekwencji powyższego informacje udzielone Użytkownikowi w wyniku przeprowadzenia Wstępnej analizy objawów chorobowych, Wstępnej diagnozy stanu zdrowia oraz Porady Przedmedycznej nie stanowią świadczeń zdrowotnych w rozumieniu Ustawy o działalności leczniczej, a jedynie materiał pomocniczy dla Użytkownika oraz Podmiotu Leczniczego lub Profesjonalisty przeprowadzającego wizytę lekarską.
- Wynik Wstępnej analizy objawów chorobowych, wynik Wstępnej diagnozy stanu zdrowia oraz treść Porady Przedmedycznej stanowią materiał o charakterze informacyjnoedukacyjnym i nie zastępują one wizyty lekarskiej, diagnozy medycznej oraz konsultacji z lekarzem.
- Wynik Wstępnej analizy objawów chorobowych, wynik Wstępnej diagnozy stanu zdrowia oraz treść Porady Przedmedycznej nie powinny stanowić przyczyny zaniechania przez Użytkownika zasięgnięcia profesjonalnej porady medycznej, bądź odwołania wizyty lekarskiej.
- Usługodawca zastrzega, iż określone w treści Porady Przedmedycznej zalecenie stosowania środków farmaceutycznych powinno być realizowane przez Użytkownika na podstawie wizyty lekarskiej bądź konsultacji farmaceutycznej.
- W związku z brzmieniem ust. 9-12 Usługodawca zastrzega, iż nie ponosi odpowiedzialności za:
- Działania lub zaniechania Użytkownika podjęte na podstawie wyniku Wstępnej analizy objawów chorobowych, wyniku Wstępnej diagnozy stanu zdrowia oraz treści Porady Przedmedycznej,
- Zastosowanie środków farmaceutycznych na podstawie Porady Przedmedycznej mimo braku odbycia wizyty lekarskiej bądź konsultacji farmaceutycznej,
- Kompletność informacji wskazanych w wyniku Wstępnej analizy objawów chorobowych, wyniku Wstępnej diagnozy stanu zdrowia oraz treści Porady Przedmedycznej.
Artykuł 7 Blokada i procedura jej nakładania przez Usługodawcę
- Usługodawca jest upoważniony do nałożenia Blokady na Konto Użytkownika w przypadku zaistnienia następujących okoliczności:
- W przypadku rażącego naruszenia przez Użytkownika postanowień Regulaminu
bądź powszechnie obowiązujących przepisów prawa;- W przypadku utrudniania lub uniemożliwiania świadczenia Usług przez Usługodawcę w ramach realizacji Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną;
- W przypadku zamieszczenia w Aplikacji przez Użytkownika plików, do których nie posiada on tytułu prawnego lub które są zakazane przez prawo.
- Dostęp do Konta objętego Blokadą może zostać ponownie uzyskany przez Użytkownika po skontaktowaniu się z Usługodawcą przy pomocy Adresu email Producenta.
- Usługodawca zastrzega możliwość podjęcia decyzji odmownej w zakresie przywrócenia dostępu do Konta objętego Blokadą w zależności od zaistniałych w sprawie okoliczności.
Artykuł 8 Procedura zgłaszania zastrzeżeń co do działania Aplikacji
- Usługodawca zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Aplikacji. Usługodawca oświadcza, iż udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z jego funkcjonowaniem.
- Zastrzeżenia co do rzetelności i prawdziwości informacji o Podmiotach Leczniczych oraz Profesjonalistach posiadających Profil w Aplikacji, a także uwagi, sugestie i błędy Aplikacji należy zgłosić na Adres email Producenta.
- Odpowiedzi na zgłoszenia będą udzielane na adres poczty elektronicznej Użytkownika, za pomocą którego zgłoszono zastrzeżenie.
- Zakłócenia w funkcjonowaniu Aplikacji, problemy i uwagi związane z usługami świadczonymi przez Usługodawcę mogą być reklamowane przez poprzez zgłoszenie na Adres email Producenta.
- Reklamacja, o której mowa w ust. 4 powyżej zostanie rozpatrzona w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania przez Usługodawcę.
- Treść reklamacji, o której mowa w ust. 4 powyżej powinna zawierać dane pozwalające na identyfikacje Użytkownika składającego zgłoszenie oraz określenie przedmiotu reklamacji. Reklamacje nie zawierające danych wymienionych w zdaniu poprzedzającym nie będą rozpatrywane.
- Powiadomienie o wyniku rozpatrzonej reklamacji zostanie udzielone na adres poczty elektronicznej Użytkownika, za pomocą którego zgłoszono reklamację.
Artykuł 9 Prawa własności intelektualnej
- Aplikacja jako całość są chronione należącymi do Usługodawcy prawami autorskimi.
- Funkcjonalności, rozwiązania techniczne, elementy i szata graficzna, oprogramowanie, tekst oraz inne materiały umieszczone i udostępniane w ramach Aplikacji jak również układ i sposób ich przedstawienia podlegają ochronie prawnej w zakresie praw autorskich i pokrewnych przysługujących Usługodawcy.
- Usługodawca w celu umożliwienia Użytkownikowi korzystania z Aplikacji udziela Użytkownikowi niewyłącznej, niezbywalnej, nieprzenoszalnej, odwoływalnej, udzielonej na czas korzystania z Aplikacji, nieograniczonej terytorialnie Licencji na korzystanie z
Aplikacji.- Licencja, o której mowa w ust. 3 powyżej uprawnia Użytkownika wyłącznie do zwielokrotniania trwałego poprzez instalację Aplikacji na urządzeniu mobilnym w celu korzystania z Aplikacji zgodnie z jej przeznaczeniem.
- Użytkownikowi nie przysługuje uprawnienie do jakiegokolwiek wykorzystania kodów źródłowych Aplikacji.
Artkuł 10 Dane osobowe
- W ramach prowadzenia Aplikacji Usługodawca może gromadzić dane osobowe Użytkowników.
- W ramach realizacji Umowy o świadczenie usług droga elektroniczną Użytkownik podaje swoje dane dobrowolnie z zastrzeżeniem, iż odmowa podania danych osobowych może uniemożliwić prawidłowe korzystanie z Podstawowego Zakresu Funkcjonalności oraz Pełnego Zakresu Funkcjonalności Aplikacji.
- Usługodawca jest Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z realizacją Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczna, a więc danych niezbędnych do założenia Konta Użytkownika tj.:
- a)Adres e-mail Użytkownika,
- b)Hasło,
- c)Imię i nazwisko,
- d)Data urodzenia,
- e)Numer PESEL,
- f)Numer telefon,
- g)Płeć,
- h)Dane adresowe (obejmujące ulicę, numer budynku, numer lokalu, miasto, kod pocztowy).
- Zakres i warunki przetwarzania danych osobowych Użytkowników, a także zbieranie przez Usługodawcę w ramach prowadzenia Aplikacji plików cookies zostały przedstawione w Polityce Prywatności dostępnym w Aplikacji.
- Administratorem danych osobowych przetwarzanych związku realizacją usług medycznych świadczonych za pośrednictwem Aplikacji są Podmioty Lecznicze i Profesjonaliści realizujący poszczególne czynności z zakresu tychże usług medycznych. Odpowiedzialność za przedstawienie zakresu i warunków przetwarzania danych osobowych Użytkowników ponoszą Podmioty Lecznicze i Profesjonaliści.
Artykuł 11 Procedura zgłaszania Incydentu
- Każdy może zgłosić Prezesowi Urzędu Poważny incydent, który zdarzył się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- Poważne incydenty mają obowiązek zgłosić producentowi wyrobu lub jego upoważnionemu przedstawicielowi niezwłocznie:
- podmioty i osoby, które stosują wyroby, systemy lub zestawy zabiegowe do celów zawodowych lub do celów działalności gospodarczej i które podczas działalności zawodowej lub gospodarczej stwierdziły Poważny incydent dotyczący stosowanego przez nich wyrobu;
- podmioty prowadzące zewnętrzną ocenę jakości pracy medycznych laboratoriów diagnostycznych, które podczas wykonywania swojej działalności powzięły podejrzenie, że wystąpił Poważny incydent;
- importerzy i dystrybutorzy wyrobów, laboratoria badawcze, instytuty badawcze, a także podmioty świadczące usługi w zakresie napraw, serwisu, utrzymania i kalibracji wyrobów, którzy podczas wykonywania swojej działalności stwierdzili Poważny incydent.
- Obowiązek zgłoszenia Poważnego incydentu ustaje, jeżeli podmioty, o których mowa w ust. 2 powyżej , powzięły informację, że dany Poważny incydent został już zgłoszony.
- Kopię zgłoszenia Poważnego incydentu przesyła się Prezesowi Urzędu.
- Jeżeli nie można ustalić adresu producenta lub upoważnionego przedstawiciela, Poważny incydent zgłasza się dostawcy wyrobu posiadającemu miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przesyłając równocześnie kopię zgłoszenia Prezesowi Urzędu.
- Jeżeli producent lub upoważniony przedstawiciel nie mają miejsca zamieszkania lub siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, instytucja zdrowia publicznego, użytkownik lub pacjent mogą zgłosić Poważny incydent dostawcy wyrobu posiadającemu miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przesyłając równocześnie kopię zgłoszenia Prezesowi Urzędu.
- Zgłoszenia Poważnego incydentu dokonuje się na formularzu zgłoszenia Poważnego incydentu, w którym podaje się, jeżeli jest to możliwe:
- adresata zgłoszenia, w tym nazwę, adres i adres poczty elektronicznej;
- informacje o Poważnym incydencie i jego skutkach, w tym:
- numer referencyjny zgłoszenia nadany przez świadczeniodawcę,
- datę przesłania zgłoszenia Poważnego incydentu do producenta, upoważnionego przedstawiciela lub dostawcy,
- datę i miejsce Poważnego incydentu,
- opis Poważnego incydentu, w tym:
- a)liczbę pacjentów, których dotknął Poważny incydent,
- b)liczbę wyrobów, których dotyczył Poważny incydent,
- c)miejsce znajdowania się wyrobu na dzień zgłoszenia,
- d)informację, czy osobą posługującą się wyrobem w chwili wystąpienia Poważnego incydentu był profesjonalny użytkownik, pacjent albo inna osoba,
- e)informację, czy Poważny incydent wystąpił przy pierwszym użyciu wyrobu, ponownym użyciu albo przed użyciem,
- f)opis skutków dla pacjenta,
- g)opis działań zaradczych lub leczniczych związanych z opieką nad pacjentem podjętych przez instytucję zdrowia publicznego,
- h)wskazanie wieku pacjenta, jego masy ciała oraz płci;
- i)nazwę producenta;
- j)nazwę upoważnionego przedstawiciela;
- k)nazwę importera;
- l)nazwę dostawcy wyrobu;
- m)informacje o wyrobie, w tym nazwę handlową lub rodzajową wyrobu, model lub numer katalogowy, numer seryjny lub fabryczny, numer serii lub partii, kod UDI, numer wersji oprogramowania, datę produkcji, datę ważności, datę wszczepienia implantu, datę usunięcia implantu, okres, przez który implant pozostawał wszczepiony, informację o wyposażeniu wyrobu lub o towarzyszących wyrobach;
- n)numer identyfikacyjny jednostki notyfikowanej;
- o)imię i nazwisko osoby zgłaszającej Poważny incydent albo nazwę podmiotu zgłaszającego Poważny incydent, imię i nazwisko osoby dokonującej zgłoszenia w imieniu tego podmiotu oraz informacje o statusie osoby zgłaszającej lub podmiotu zgłaszającego Poważny incydent;
- p)dane kontaktowe obejmujące adres, numer telefonu i adres poczty elektronicznej, umożliwiające kontakt z podmiotami i osobami, o których mowa w pkt 3-6 i 9;
- q)inne dane, jeżeli w ocenie zgłaszającego Poważny incydent są one niezbędne do przekazania pełnej informacji o stwierdzonym Poważnym incydencie;
- r)potwierdzenie poprawności informacji zawartych w formularzu przez osobę wypełniającą formularz opatrzone podpisem wraz ze wskazaniem imienia i nazwiska podpisującego, daty i miejsca podpisania.
- O zgłoszeniu Poważnego incydentu Prezes Urzędu powiadamia producenta lub upoważnionego przedstawiciela, przesyłając kopię otrzymanego formularza zgłoszenia Poważnego incydentu, jeżeli z treści zgłoszenia wynika, że zgłaszający nie zgłosił Poważnego incydentu także producentowi lub upoważnionemu przedstawicielowi.
- Zgłaszający Poważny incydent oraz osoba poszkodowana w wyniku Poważnego incydentu lub w jej imieniu członek rodziny, ubezpieczyciel lub następca prawny takiej osoby, lub inna osoba poszkodowana mogą wystąpić do Prezesa Urzędu z wnioskiem o udzielenie informacji o wynikach postępowania wyjaśniającego dotyczącego Poważnego
incydentu.- Zgłaszający Poważny incydent jest obowiązany udzielić producentowi, upoważnionemu przedstawicielowi i podmiotom przez nich upoważnionym, a także Prezesowi Urzędu niezbędnej pomocy w postępowaniu wyjaśniającym w celu ustalenia związku przyczynowego między wyrobem a zgłoszonym Poważnym incydentem, w szczególności jest obowiązany udzielić niezbędnych informacji i udostępnić do badań i oceny wyrób będący przedmiotem zgłoszenia Poważnego incydentu oraz wyroby i produkty stosowane łącznie z wyrobem podczas wystąpienia tego Poważnego incydentu. Obowiązek udostępnienia wyrobu nie dotyczy laików.
- Jeżeli producent nie może podjąć postępowania wyjaśniającego dotyczącego zgłoszonego Poważnego incydentu, który miał miejsce na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, niezwłocznie informuje o tym Prezesa Urzędu.
Artykuł 12 Zmiana Regulaminu
- Usługodawca zastrzega możliwość zmiany postanowień niniejszego Regulaminu w każdym czasie.
- Użytkownik związany jest treścią Regulaminu w brzmieniu zaakceptowanym za pomocą narzędzi dostępnych w ramach funkcjonalności Aplikacji.
- W przypadku dokonania przez Usługodawcę zmiany Regulaminu, Użytkownik zostanie poinformowany o jego zmianie podczas uruchamiania Aplikacji poprzez wyświetlenie komunikatu wraz z hiperłączem do nowej treści Regulaminu.
- Brak akceptacji nowego brzmienia Regulaminu przez Użytkownika uznaje się za równoznaczny z wypowiedzeniem przez Użytkownika Umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku zaistnienia sytuacji, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, dostęp Użytkownika do Aplikacji zostanie zablokowany, a Użytkownik nie będzie mógł korzystać z ich funkcjonalności.
Artykuł 13 Zmiana funkcjonalności Aplikacji
- Usługodawca nie gwarantuje zachowania stałej i niezmiennej formy Aplikacji, ani ich poszczególnych elementów i zastrzega sobie prawo do ingerencji w ich treść. Usługodawca jest uprawniony do dokonywania dowolnych przekształceń, uzupełnień i innych modyfikacji funkcjonalności Aplikacji w każdym czasie bez konieczności uprzedniego informowania i uzyskiwania zgody Użytkownika.
- Usługodawca jest uprawniony w szczególności do:
- dowolnej zmiany szaty graficznej Aplikacji, sposobu prezentacji informacji oraz dowolnej zmiany wszelkich informacji publikowanych lub rozpowszechnianych w Aplikacji;
- dowolnej zmiany funkcjonalności Aplikacji, obejmującej rozszerzenie funkcjonalności, dodanie nowych funkcjonalności bądź ograniczenie lub usunięcie funkcjonalności istniejących;
- dokonywania aktualizacji Aplikacji;
- usuwania błędów i awarii Aplikacji;
- O zmianach Aplikacji, w tym w szczególności o zmianach wynikających z działań, o których mowa w ustępie powyżej Użytkownik zostanie poinformowany przez Usługodawcę przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo od wprowadzania czasowych przerw w funkcjonowaniu Aplikacji, w celu dokonania konserwacji, usunięcia zakłóceń lub zmian systemu operacyjnego.
Artykuł 14 Postanowienia końcowe
- Regulamin oraz Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną podlegają prawu polskiemu.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają właściwe przepisy prawa, w tym w szczególności Kodeks Cywilny oraz Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Jeżeli którekolwiek z postanowień z Regulaminu okaże się nieważne lub nieskuteczne, nie będzie to miało żadnego wpływu na ważność lub skuteczność pozostałych postanowień Regulaminu.
- Wszelkie spory na podstawie niniejszego Regulaminu rozpatrywane będą przez sąd właściwy dla siedziby Usługodawcy.
- Prawem właściwym dla niniejszego Regulaminu jest prawo polskie.
- Regulamin obowiązuje od dnia 20.06.2023.